Zveme vás na Noc vědců 2022

V pátek 30. 9. 2022 od 17 hodin proběhne i na našem ústavu Noc vědců! Vše pro vás usilovně chystáme a máte se opravdu na co těšit.

Program máme umístěný převážně ve venkovních prostorách ústavu, nemusíte se tedy obávat nedostatku čerstvého vzduchu. Začínáme v 17 hodin, naši recepci Noci vědců najdete na parkovišti za branou ústavu z ulice Žižkova.

Program:

Pátrací hra pro děti i dospělé – Staň se špionem a nahlédni do laboratoří a vědcům pod ruky. Co se děje v laboratoři v noci? Vyřeš tajenku a získej odměnu.

Dobrý večer, dobrou Noc vědců! – Při Noci vědců se v laboratořích dějí divy. Pomáhají nám i večerníčkové postavičky. Děti, pomozte nám je najít! Některé se trochu stydí a schovávají se. Když je všechny odhalíte, dostanete odměnu.

Jak barevné je napětí? – Zkoumáme porušování materiálů. Při zatížení vzniká v materiálu napětí, které není běžně vidět. Pomocí fotoelastického jevu vám ho ale ukážeme!

Komentované prohlídky laboratoří – Chcete vidět laboratoře opravdu zblízka? Každou hodinu začíná prohlídka s průvodcem. Registrace nutná.

Úniková hra – Během exkurze po výzkumném ústavu se ocitáme v odlehlé laboratoři významného postaršího vědce, který však trpí nezanedbatelnou paranoiou1. Když zavřeme dveře, abychom si prohlédli jeho laboratoř v plné kráse, zjišťujeme, že se snadno ven nedostaneme. Dokážete za 45 minut získat dostatek hesel, aby Vás řídicí počítač pustil ven?
Poznámka 1: Jedná se o smyšlenou postavu.
Poznámka 2: Registrace nutná.

Přijďte, rádi vás uvidíme!

Kategorie Aktuality CZ.