Ústav fyziky materiálů AV ČR, v. v. i. > Novinky / Akce

Novinky

30th Colloquium on Fatigue Mechanism

8.4.2024
On 23 and 24 April 2024, the Institute of Physics of Materials hosted the 30th Colloquium on Fatigue Mechanisms. Thanks to the organizational team led by prof. Ludvík Kunz and prof. Tomáš Kruml, and also thanks to many participating researchers from Germany, Austria, France, Italy, Poland, Slovakia and the Czech Republic, the colloquium series was […]
Číst zprávu

Když nestačí superpočítač

28.3.2024
Fyzik Martin Friák se zabývá vývojem nových materiálů, na pomoc si bere nejmodernější superpočítače, ale i ty přestávají stačit. Budoucnost vidí v kvantových počítačích, pro které začal vyvíjet software ve spolupráci s prestižní americkou univerzitou MIT.
Číst zprávu

Projekt SIRAMM uveden mezi „success stories“ Evropské komise

18.1.2024
Po úspěšné realizaci projektu SIRAMM (Structural Integrity and Reliability of Advanced Materials obtained through additive Manufacturing, 10/2019-3/2023), kterého se náš ústav v roli partnera účastnil (spoluřešitelem byl prof. Luboš Náhlík), přišlo ocenění také ze strany Evropské komise, která ho zařadila mezi své „success stories“.
Číst zprávu

Radek Kubíček získal cenu Best Student Presentation Award

22.11.2023
V japonské Hirošimě proběhl ve dnech 6. až 10. listopadu 2023 již 13. ročník International Fatigue Congress. Kongres se soustřeďuje na problematiku únavového poškozování materiálů ve všech jeho aspektech, od popisu základních mechanismů, přes numerické simulace poškození, až po experimentální studie a aplikace v inženýrské praxi.
Číst zprávu