Spolupracujeme s MIT v oblasti kvantových počítačů

Spolupráce studentky Mgr. Ivany Mihálikové s Massachusetts Institute of Technology (MIT) v oblasti kvantových počítačů byla oceněna cestovním stipendiem.

Probíhající spolupráce Mgr. Ivany Mihálikové s MIT při vývoji softwarových prostředků pro nastupující generaci tzv. kvantových počítačů byla podpořena ze strany MIT cestovním stipendiem v rámci programu MIT-Czech Republic Seed Fund. Mgr. Miháliková se kvantovým počítačům věnuje ve spolupráci s vědci z Masarykovy univerzity (MU) již několik let, jak během svého předešlého magisterského studia na MU, tak v rámci svého probíhajícího doktorského studia. Záměrem je využít kvantové počítače, které slibují mnohem větší výkon než současné superpočítače, při budoucím studiu nových materiálů.
Stipendium umožní Mgr. Mihálikové navštívit v letošním roce dvakrát na několik týdnů MIT, konkrétně skupinu profesora Arama Harrowa, jehož student recipročně navštíví náš ústav, a bude získávat zkušenosti ve skupině Elektrických a magnetických vlastností vedené Mgr. Martinem Friákem, PhD. Finanční prostředky stipendia budou dále použity na zorganizování mezinárodního workshopu zaměřeného na kvantové počítače pod názvem „MIT-IPM Quanta Brunensis 2022“ na podzim 2022 v Brně.

Kategorie Aktuality CZ.