Přijďte na Noc vědců na ÚFM

V pátek 24. 9. 2021 od 17 hodin proběhne i na našem ústavu Noc vědců! Vše pro vás usilovně chystáme a máte se opravdu na co těšit.

Program máme umístěný převážně ve venkovních prostorách ústavu, nemusíte se tedy obávat nedostatku čerstvého vzduchu. Začínáme v 17 hodin, naši recepci Noci vědců najdete na parkovišti za branou ústavu z ulice Žižkova.

Program:

Pátrací hra pro děti i dospělé – Staň se špionem a nahlédni do laboratoří a vědcům pod ruky. Co se děje v laboratoři v noci? Vyřeš tajenku a získej odměnu.

Plyšová hlava! – Při Noci vědců u nás pracují nejen skuteční, ale i plyšoví vědci. Děti, pomozte nám najít toho nejlepšího! Musíte je ale nejprve v našich laboratořích najít. Nejúspěšnější plyšák získá titul Plyšová hlava!

Jak barevné je napětí? – Zkoumáme porušování materiálů. Při zatížení vzniká v materiálu napětí, které není běžně vidět. Pomocí fotoelastického jevu vám ho ale ukážeme!

Komentované prohlídky laboratoří – Chcete vidět laboratoře opravdu zblízka? Každou hodinu začíná prohlídka s průvodcem. Registrace nutná.

Úniková hra – Během exkurze po výzkumném ústavu se ocitáme v odlehlé laboratoři významného postaršího vědce, který však trpí nezanedbatelnou paranoiou1. Když zavřeme dveře, abychom si prohlédli jeho laboratoř v plné kráse, zjišťujeme, že se snadno ven nedostaneme. Dokážete za 45 minut získat dostatek hesel, aby Vás řídicí počítač pustil ven?
Poznámka 1: Jedná se o smyšlenou postavu.
Poznámka 2: Registrace nutná.

Přijďte, rádi vás uvidíme!

Kategorie Aktuality CZ.